Oceľové alebo liatinové krbové kachle?

Zaujímalo by vás, aký je rozdiel medzi vykurovaním oceľovými a liatinovými kachľami? Pokiaľ sa rozhodujete medzi týmito dvoma materiálmi krbových kachlí, určite vás bude tento článok zaujímať.

Materiál krbových kachlí je pri výbere dôležitým parametrom. Ktoré krbové kachle vám teda ponúknu rýchlejšie a efektívnejšie vykúrenie miestnosti? A ktoré kachle vydržia sálať teplo ešte dlho po dohorení?

Krbové kachle z ocele

Oceľové krbové kachle sú spravidla lacnejšie ako tie liatinové. To, že sú lacnejšie, však neznamená, že by bola nekvalitná. Krbové kachle z ocele vám zaistia veľmi rýchle vyhriatie miestnosti a hodia sa preto najmä na chatu, chalupu a všade tam, kde chcete docieliť rýchle vykurovanie s čo najnižšími obstarávacími nákladmi. U nás nájdete široký sortiment kachlí z ocele. Stačí si vybrať.

Liatinové krbové kachle

Ak zháňate krbové kachle na vykurovanie napríklad vášho rodinného domu a očakávate od toho tiež znateľné ušetrenie, určite zvoľte liatinové krbové kachle. Tie sú síce v porovnaní s oceľovými kachľami drahšie, ale z dlhodobého hľadiska sa vám ich kúpa oplatí a zaistí vám doma skutočný komfort. Nie sú síce tak rýchlo zahriate, ale zase dokážu dlho vysielať teplo aj po vyhasnutí. Skrátka a jednoducho len tak ľahko nevychladnú, ako je to pri kachliach z ocele.

Liatinové krbové kachle sú tiež viac odolné voči poškodeniu a väčšinou majú dlhšiu životnosť. Dajte si ale pozor, aby vaše krbové kachle boli vyrobené z naozaj kvalitnej liatiny. Práve také nájdete v našom obchode.